איך להפסיק לנשנש בשעות הערב?

אם גם את מגיעה הביתה אחרי יום עבודה עמוס או אחרי לימודים מתישים, ומוצאת את עצמך בולעת את המקרר וארונות המטבח בשעות הערב,
את חייבת ליישם את הטיפים הבאים:…

מ ת ח י ל י ם

# טיפ1- אכלי ארוחת בוקר מאוזנת- ארוחת הבוקר היא הארוחה ששוברת את הצום אחרי הלילה הארוך, זו הארוחה שמחדשת את פעילות מערכת העיכול וגורמת לפריסטלטיקה (תנועת המעיים) להתניע מצברים!
 העדיפות לארוחת בוקר מזינה (חלבון פחמימה וירק) תביא לאיזון הסוכר בדם ולשובע אופטימלי עד הארוחה הבאה.


# טיפ2- שתי לפחות ליטר וחצי מים ביום-שתי מים בכמויות קטנות לאורך היום, ולא כמויות גדולות בבת אחת. המים יתרמו לתחושת השובע במהלך היום ויעזרו לפעילות מערכת העיכול. בוודאי לא ידעת שמנגנון הרעב והשובע שלנו די התקלקל עם השנים, ולפעמים את חשה ברעב למרות שבפועל את צמאה. אם תשתי מים במהלך היום (מבלי לחכות לתחושת צמא) ותהפכי את זה להרגל, תמצאי את עצמך שבעה יותר במהלך היום.


# טיפ3- אכלי בקביעות ארוחות ביניים-ארוחת ביניים, כשמה כן היא- בין הארוחות. כלומר בין ארוחת הבוקר לצהריים, ובן ארוחת הצהריים לערב. הארוחה הזו אמנם קטנטנה, אך שובבה! למה? כי היא התיבול הסודי בכל העסק הזה של שמירה על שובע במהלך היום. ארוחת ביניים תגרום לך לאכול פחות בארוחות הגדולות, ולהגיע לארוחות הגדולות בשליטה ולא מורעבת עד חוסר מודעות באכילה, וזאת מפני שהיא מאזנת את הגלוקוז בדם במהלך היום ושומרת עליך מ"נפילות סוכר". דוגמא לארוחת ביניים- יוגורט \ פרי.

כתבות נוספות שתאהבו